قالب گیری دست دندان کامل و تیکه ای در منزل

قالب گیری دست دندان کامل و تیکه ای در منزل

قالب گیری دست دندان کامل و تیکه ای در منزل خدمات دندانسازی در منزل برای سالمندان و متقاضیان محترم انجام میشود. این مرکز جهت رفاه سالمندان محترم با قرارداد با دندانسازی های معتبر امکان ساخت دندان در منزل را برای ایشان فراهم نموده است . شما میتوانید با تماس با مرکز دندانپزشکی شبانه روزی سپیدار درخواست اعزام متخصص پروتز به منزل را داشته باشید . همکاران ما جهت قالب گیری،ساخت دندان و تحویل خدمت خواهند رسید .ساخت دندان در منزل توسط متخصص پروتز و با  مجوز از وزارت بهداشت در منزل انجام میشود .

جهت ارتباط با دندانپزشکی سپیدار با شماره 09120824801 در تماس باشید.

 فواید ساخت دندان در منزل

عدم نیاز به جابجایی سالمند . قالب گیری در شرایط ارام تر . رعایت مناسبتره پروتوکلهای بهداشتی ساعات کاری و نحوه هماهنگی برای ساخت دندان در منزل : با تماس با مرکز و ارسال ادرس و لوکیشن از طریق واتس اپ در اسرع وقت متخصص پروتز دندان با شما هماهنگی های لازم رو به عمل می اورند. قالب گیری برای ساخت دندان در ایام تعطیل نیز انجام میگردد.

انواع روش های ساخت دندان مصنوعی

اوردنچر (پروتز ثابت):

کاشت دندان در روش اوردنچر، نیاز به پایه ایمپلنت دارد. بسیاری از مراجعه کنندگان از حرکت دندان مصنوعی و خارج کردن آن احساس ناخوشایندی دارند. در نتیجه متخصصان دندانپزشکی این روش پروتز ثابت را کشف کردند. در این روش، همان دندان مصنوعی به کمک پایه ایمپلنت، به فک متصل می شود در نتیجه این دندان ها دیگر از دهان خارج نمی شوند. براساس تجربیات به دست آمده تا به امروز، دندان های مصنوعی می توانند بین ۵ تا ۱۰ سال عمر کنند اما بهتر است بعد از گذشت مدتی به پزشک مراجعه کرده و در صورت لزوم دندان مصنوعی خودرا تعویض کنید چون ممکن است لثه با گذشت زمان تغییر کرده باشد.

دندان مصنوعی جزئی:

در صورتی که قسمتی از دندان های خود را از دست داده باشید و متقاضی کاشت دندان مصنوعی باشید، باید از این روش استفاده کنید. پروتزهای متحرک با دسته های نگهدارنده به صورتی روی فک قرار می گیرند، که فضای خالی بین دندان ها را پر کنند.

دندان مصنوعی مکشی:

جام‌های مکش کوچکی در این نوع کاشت مورد استفاده قرار می گیرند. این قسمت جام مانند، از لاستیک سیلیکونی نرم ساخته و با ملایمت، بدون تحریک بافت دهان، روی آن قرار گرفته است. دندان مصنوعی کامل را می توان با چسباندن این قسمت جام مانند نرم به آن، به نوع مکشی تبدیل کرد.

دندان مصنوعی فلیپر:

یک دندان مصنوعی موقتی به شمار می رود که برای ترمیم یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. هدف از آن پر کردن موقتی جای خالی دندان است تا زمانی که فرد آمادگی ایمپلنت یا بریج دندان را پیدا کند. این دندان ها کمک می کنند اشکالی در زیبایی لبخند و همچنین حرف زدن به وجود نیاید.

یک دست کامل دندان مصنوعی:

اگر تمام دندان های خود را از دست داده اید، می توانید از این روش کاشت دندان استفاده کنید. یک بخش به رنگ گوشت بر پایه اکریلیک در دندان مصنوعی وجود دارد که لثه‌ها و سقف دهان را می‌پوشانند و به ظاهر طبیعی دندان ها کمک می کند.

مزیت های دندان مصنوعی

 • هزینه بسیار کم‌ تری نسبت به ایمپلنت و بریج دارد.
 • نیازی به جراحی ندارد.
 • روش مناسبی است برای کسانی که دچار بیماری‌های خاص یا مشکلات استخوان فک هستند و نمی‌توانند ایمپلنت کنند.
 • کسانی که مشکلات ظاهری لثه دارند، با استفاده از این روش، می توانند از ظاهر نامناسب آنها خلاص شوند.

معایب و عوارض دندان مصنوعی

از مهم ترین معایب دندان مصنوعی که باعث کاهش محبوبیت آن نسبت به ایمپلنت شده است، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این روش استخوان فک حمایت لازم را ندارد و شما همچنان با تحلیل استخوان فک به دلیل خالی ماندن ریشه دندان از دست رفته مواجه هستید.
 • در انواع پروتز متحرک مثل دندان مصنوعی، حرکت و جابجایی دندان ها، احساس ناخوشایندی برای فرد خواهد داشت.
 • طول عمر دندان مصنوعی نسبت به ایمپلنت و بریج کمتر است.
 • هر تغییر کوچک در فک، با توجه به گذر زمان یا چاق و لاغر شدن صورت، ممکن است شما را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل به یک قالبگیری جدید برای دندان مصنوعی نیاز خواهید داشت.
 • یکی از معضلات دندان مصنوعی تمیز کردن آن است. برای این کار باید در طول شب آنها را از دهان خارج کنید. این کار برای بازسازی لثه نیز لازم است.
 • اما این مورد واقعا برای بسیاری از افراد خوشایند نیست.
 • اختلال در گفتار و حتی افتادن هنگام فریاد کشیدن، از معایب شایع این نوع دندان ها است.
 • ظاهر طبیعی دندان های مصنوعی کمتر از بریج، و بریج کمتر از ایمپلنت دندان است.

 

 • جهت ارتباط با دندانپزشکی سپیدار با شماره 09120824801 در تماس باشید.

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =