Rate this post

بهترین مسکن برای دندان درد

دندان درد می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی شود و زندگی روزمره ما را تحت تاثیر قرار دهد.  یافتن راه حل مناسب برای تسکین دندان درد بسیار مهم است. زیرا ریشه این مشکل به درمان آن بسیار کمک خواهد کرد. به طور مثال اگر دچار پوسیدگی دندان شده باشید، ترمیم دندان یا درمان ریشه یکی از راه حل‌ها می تواند باشد. اما گاهی برخی از دندان دردها به طور موقت با قرص و دارو رفع می شوند.در ادامه این مقاله از دندانپزشکی فربد، به معرفی بهترین قرص و مسکن برای دندان درد پرداخته ایم.

 

انواع مسکن برای دندان درد

درد دندان بسیار ناراحت کننده است. اگر درد به صورت موقتی باشد با قرص و مسکن می توان آن را برطرف نمود. از بهترین انواع قرص برای دندان درد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs)

NSAID ها به دلیل خواص ضد درد و ضد التهابی که دارند به طور گسترده برای درد دندان تجویز می شوند. نمونه های رایج شامل ایبوپروفن، ناپروکسن و دیکلوفناک هستند. مقدار دوز مصرفی این قرص ها باید توسط پزشک تجویز شود.

  • استامینوفن

اگرچه استامینوفن یک داروی ضد التهابی نیست، اما برای تسکین درد توصیه می شود. اما در مصرف دوز آن باید احتیاط کرد زیرا ممکن است به کبد آسیب برساند.

  • مواد افیونی

مواد افیونی، مانند کدئین یا هیدروکودون، برای دردهای شدید دندان، استفاده می شود.

  • بی حس کننده های موضعی

برای درد حاد دندان در حین اعمال دندانپزشکی، دندانپزشکان اغلب از بی حس کننده های موضعی استفاده می کنند. لیدوکائین، پروکائین و آرتیکائین از جمله بی حس کننده های موضعی هستند.

چه زمانی برای دندان درد باید به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

درمان سریع دندان درد برای جلوگیری از عوارض بیشتر و تضمین سلامت دهان و دندان بسیار مهم است. در این قسمت، در مورد اینکه چه زمانی باید به دنبال مراقبت های دندانپزشکی حرفه ای برای تسکین دندان درد باشید، خواهیم پرداخت.

1. درد طولانی مدت یا شدید

در صورت تجربه دندان درد طولانی مدت یا شدید، ضروری است در اسرع وقت با دندانپزشک مشورت کنید. درد مداوم ممکن است نشان دهنده یک مشکل اساسی دندانی باشد که نیاز به درمان حرفه ای دارد. نادیده گرفتن چنین علائمی می تواند منجر به عوارض بیشتر و احتمالاً از دست دادن دندان شود. دندانپزشک قادر به تشخیص علت درد و ارائه درمان مناسب خواهد بود.

2. تورم یا التهاب

هرگونه تورم یا التهاب در لثه یا نواحی اطراف آن را نباید نادیده گرفته شود. چرا که می تواند نشانه عفونت یا آبسه باشد. این شرایط نیاز به توجه فوری دارند، زیرا در صورت عدم درمان می توانند منجر به عوارض جدی شوند و به طور بالقوه به سایر قسمت های بدن سرایت کنند. جستجوی مراقبت های دندانپزشکی سریع می تواند به کاهش درد، رفع عفونت زمینه ای و جلوگیری از عوارض بیشتر کمک کند.

3. حساسیت دمای سرد و گرم

احساس حساسیت به مواد سرد یا گرم و همچنین ناراحتی هنگام جویدن می تواند نشانه پوسیدگی دندان، فرسایش مینای دندان یا سایر مشکلات دندانی باشد. در حالی که گاه به گاه حساسیت دندان ممکن است دلیلی برای نگرانی نباشد، اما اگر به یک اتفاق عادی تبدیل شود، توصیه می شود برای یک قرار ملاقات دندانپزشکی برنامه ریزی کنید. دندانپزشک قادر خواهد بود علت زمینه ای را شناسایی کرده و درمان مناسب را برای کاهش ناراحتی توصیه کند.

4. بوی بد دهان یا طعم ناخوشایند در دهان

بوی بد دائمی بوی بد دهان، علیرغم رعایت بهداشت دهان و دندان، می تواند نشانه ای از یک مشکل بهداشت دهان و دندان مانند بیماری لثه یا عفونت دندان باشد. به همین ترتیب، طعم ناخوشایند در دهان که حتی پس از مسواک زدن و شستشو از بین نمی رود، ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی دندانی نیز باشد. جستجوی مراقبت های دندانپزشکی حرفه ای برای رسیدگی به این مسائل و جلوگیری از بدتر شدن آن ها بسیار مهم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =