بهترین سن مناسب برای ایمپلنت دندان

بهترین سن مناسب برای ایمپلنت دندان


بهترین سن ایمپلنت دندان

 شما عزیزان می توانید ایمپلنت دندان را در دندانپزشکی شبانه روري سپیدار تجربه نمایید.  دندانپزشکی شبانه روري سپیدار  از به روز ترین روش های کاشت دندان برای بیماران استفاده می کنند. کاشت ایمپلنت بدون جراحی و درد یکی از این روش ها بوده که در دندانپزشکی سپیدار ارایه می شود. اگر به دنبال بهترین دندانپزشکی ایمپلنت در تهرانپارس هستید، می توانید دندانپزشکی سپیدار را انتخاب نمایید. کاشت دندان موجب زیبایی، راحتی، بازسازی شکل، تکلم و سلامت بیمار می شود. ایمپلنت از جنس تیتانیوم است که با استفاده از جراحی درون لثه قرار داده شده و پس از گذشت زمان، اتصال قطعه با استخوان باقیمانده در لثه اتفاق می افتد.

در دندانپزشکی سپیدار از بهترین سیستم ایمپلنت جهان یعنی straumann slactive استفاده می شود که از تمامی جهات دارای استانداردهای بسیار بالایی می باشد و دارای گارانتی و ضمانت مادام العمر است.

 

بهترین سن مناسب برای ایمپلنت دندان

شایع ترین مشکلات افتادن دندان ها در سنین بالا می باشد که به دلایل مختلف به وجود می آید.تحلیل لثه ها در اثر بیماری و یا کم تراکم شدن بافت استخوان فک از جمله مهم ترین دلایل افتادن دندان ها در سنین بالا است.اما افراد در سنین کمتر نیز بر اثر موارد مختلف ممکن است دندان های خود را از دست بدهند.از جمله علل بروز این اتفاق ، مشکلات مادرزادی ، آسیب های فیزیکی و یا تروماتیک است که ممکن است به سبب آن ها افتادن دندان ها در سنین کم اتفاق بیفتد.

 

بهترین سن مناسب برای ایمپلنت دندان
بهترین دندانپزشکی ایمپلنت در تهرانپارس

با توجه به اینکه استخوان فک تا سن 18 سالگی همچنان مراحل رشد و استحکام خود را ادامه می دهد ،بهترین سن مناسب برای ایمپلنت دندان بهتر است افرادی که در زیر 18 سالگی دچار معضل افتادگی دندان ها شده اند صبر نمایند و انجام ایمپلنت دندان را به بعد از 18 سالگی موکول نمایند. این موضوع بدین دلیل است که در صورت انجام ایمپلنت در سنین زیر 18 سال ، با رشد دندان ها و استخوان فک ، ایمپلنت دندانی کوچکتر و نا متقارن با سایر دندان ها باقی بماند و یا این روش سبب ایجاد مانع برای رشد سایر دندان ها و استخوان فک گردد.با توجه به اینکه دندان های طبیعی با رشد و تکامل استخوان فک قابلیت جابجایی دارند ، دندان ها فرآیند رشد با افزایش سن را به درستی طی می کنند.اما ریشه تیتانیومی ایمپلنت دندان که به استخوان فک جوش می خورد ثابت و قابلیت رشد نداشته و این موضوع در سنین زیر 18 سال سبب بروز مشکل خواهد شد.بهترین سن  ایمپلنت دندان پس از گذراندن سن 18 سالگی همه افراد در صورت سلامت استخوان فک و لثه ها که با معاینه دندانپزشک مشخص می شود ، می توانند از این روش بهرمند گردند.آنچه که درباره این روش درمانی می بایست مطلع بود این است که برای انجام آن ، سن جز معیار های اساسی محسوب نمی شود و سلامت دهان و دندان قطعا مهم ترین دلیل برای ایمپلنت دندان می باشد.

چه کسانی می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

اینکه چه افرادی می توانند از این روش درمانی استفاده نمایند ، موضوع مهمی است که می بایست در درجه اول توسط دندانپزشک بررسی شود.شما میتوانید جهت مشاوره به بهترین دندانپزشکی ایمپلنت در تهرانپارس مراجعه نمایید . یکی از اساسی ترین نکات در هنگام معاینه و بررسی ، بهترین سن انجام ایمپلنت دندان و وضعیت لثه های افراد می باشد.لثه ها به طور عامیانه پشتوانه سلامت دندان در برابر ورود میکروب و باکتری به ریشه دندان و ثابت نگه داشتن آن ها در دهان می باشند. در صورتی که فرد دچار مشکلاتی نظیر تحلیل لثه و یا عفونت آن باشد ، در درجه اول می بایست اقدام به حل این مشکلات نمود.یکی از مشکلاتی که بیماری لثه با خود به همراه دارد بیماری پریودنتیت است که پیش از هر چیز در صورت وجود این بیماری که آسیب های لثه و دندان را به همراه دارد ، می بایست بر طرف گردد.

در صورتی که کلیه دندان های فک جلو و یا فک عقب از بین رفته باشد.

در صورتی که یکی از دندان های جلو از بین رفته باشد و فاصله ایجاد شده از دندان های کناری آن طبیعی باشد.

در صورتی که بیش از یک دندان از بین رفته باشد و فاصله بین دندان های کناری طبیعی باشد.

درصورتی که یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از بین رفته باشد و تنها از یک طرف، دندان طبیعی باشد.

افرادی که نمی توانند از دندان های مصنوعی استفاده کنند.

افرادی که می خواهند گفتار خود را بهبود ببخشند.

باور های غلط در مورد ایمپلنت دندان 

  1. ایمپلنت‌ دندان درد دارد:

باور غلط. اکثر بیماران بعد از انجام ایمپلنت : از آنچه فکر می‌کردم ساده‌تر بود. وجود یا عدم وجود سه مورد می‌تواند در پیش‌بینی این مسئله که آیا استفاده از ایمپلنت برای شما مناسب خواهد بود یا خیر به شما کمک کند. نخست به سهولت یا دشواری وضعیت منحصر بفرد شما مربوط است. عامل دوم قابلیت شما در بهبودی بوده و عامل سوم مهارت و تجربه‌ی دندانپزشکی است که ایمپلنت انجام می‌دهد. ‌

  1. ایمپلنت دندان گران است:

باور غلط. ایمپلنت‌های دندانی هزینه‌ای بیشتر از سه بریج دندانی ندارند. در برخی موارد، این هزینه تقریبا همین قدر است. هزینه‌های طولانی مدت برای انجام ایمپلنت در برابر انجام یک بریج دندانی بسیار پائین‌تر است، چرا که بریج را باید هر ۷ تا ۱۵ سال یک بار عوض کرد. اما ایمپلنت شما هرگز نیازی به تعویض نخواهد داشت.

  1. ایمپلنت دندان زمان‌بر است:

باور غلط. انجام ایمپلنت اغلب به طور متوسط ۲ تا ۴ ماه طول می‌کشد. اما انجام بریج ۳ تا ۶ هفته کار می برد. التیام استخوان‌ها به طور طبیعی معمولا زمان‌بر است. استخوان اطراف ایمپلنت هم برای ترمیم نیاز به زمان دارد.

 

بیش از ۴۰ سال است که از انواع ایمپلنت‌های دندانی استفاده می‌شود. با آنکه استفاده از آنها بسیار رایج است.

به طور کلی ، نیازهای ایمپلنت دندانی ، داشتن لثه سالم ، استخوان کافی در فک برای نگه داشتن ایمپلنت و سلامت عمومی خوب است. اما اگر استخوان فک شما به طور طبیعی رشد نکرده یا کاهش یافته باشد ، دندانپزشک بررسی می کند که آیا می توانید برای تجمع استخوان، پیوند استخوان (روش افزودن استخوان به استخوان فک که پیوند استخوان نامیده می شود.) انجام دهید یا خیر.

با ما در سپیدار بمانید

Rate this post

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − ده =